U kunt DEGIRO verzoeken om, op basis van het belastingverdrag tussen de Verenigde Staten en het land waar u fiscaal gevestigd bent, het verlaagde bronbelastingtarief op dividend en rente inkomsten afkomstig uit de Verenigde Staten toe te passen. U dient hiervoor de taak ‘W-8BEN/W-8BENE’ in uw Webtrader te voltooien.
Deze dienst, voor ‘verlaging aan de bron’, wordt aangeboden aan klanten waarvan het woonland, het fiscale woonland en de locatie van de bankrekening hetzelfde zijn. Op basis van de informatie die u verstrekt, bepalen wij of u in aanmerking komt voor het verlaagde bronbelastingtarief.
De verlaagde bronbelastingtarieven op Amerikaanse inkomsten zijn van toepassing op een geselecteerde lijst van Amerikaanse producten, de zogenaamde 'US dividend green list'. Deze lijst omvat bijna alle Amerikaanse producten. Er zijn slechts enkele uitzonderingen. Op de productdetailpagina van elk specifiek Amerikaans product op het platform staat aangegeven of het product op de groene lijst staat.